poslať link

Nové Domy.sk


špecializovaný portál o individuálnej výstavbe


Hlavná navigáciaZobraziť článok

Kúpa nehnuteľnosti s ťarchou.

autor: red - 02. 05. 2011

V dnešnej dobe je pomerne časté, že pri predávaní nehnuteľností je v LV zapísaná ťarcha z titulu bankového úveru resp. hypoúveru. Pred kúpou takejto nehnuteľnosti je vhodné aby predajca ťarchu vysporiadal a to buď vyplatením úveru alebo prenesením úveru na inú nehnuteľnosť, ktorú predajca vlastní.

Zobraziť článok

Stavebné slová a pojmy, ktoré by ste mali poznať

autor: Blažej Babík - 04. 12. 2010

Chcete stavať a zovšadiaľ sa na Vás hrnie záplava nových pojmov a termínov? Neviete sa v nich zorientovať? Možno mnohé už poznáte, ale nie ste si úplne istý, čo všetko sa za nimi skrýva. Vpusťme trošku svetla do pojmov „štúdia“, „projekt“, „projekt pre stavebné povolenie“ , „typový projekt“ či „realizačný projekt“.

Zobraziť článok

Rozloženie miestnosti.

autor: Blažej Babík - 04. 12. 2010

Snívate o svojom novom dome? Mate privreté oči a už sa v ňom prechádzate? Ako vyzerá obývačka? Kde je pracovňa? Možno už máte odpovede na všetky tieto otazky, možno ich ešte len hľadáte a možno ste sa práve obrátili s prosbou o pomoc alebo radu na architekta. Či už je to tak, alebo tak, nezaškodí zopár zamyslení navyše venovaných vnútornému usporiadaniu domu.

Zobraziť článok

Feng Šuej – zóny v byte.

autor: Blažej Babík - 04. 12. 2010

Zamýšľali ste sa už niekde niekedy nad tým, že hoci ste tam prvýkrát, citíte sa ako doma ? Bolo to spôsobené obyvateľmi domu či osvetlením, tvarom alebo rozmiestnením nábytku ? Čím to je, že aj hoci bežnými predmetmi zariadená miestnosť pôsobí príjemne a harmonický ?

Zobraziť článok

Poloha domu na pozemku.

autor: Blažej Babík - 04. 12. 2010

Rozhodli ste sa vybudovať svoj vlastný dom, máte už čo to premyslené ohľadne Vášho „hradu“, ale ešte hľadáte vhodný pozemok? Máte už pozemok a rozmýšľate, aký dom na ňom postaviť ? Ak ste aspoň raz odpovedali kladne, tak práve pre Vás určený tento článok. Ak už dom máte postavený, možno si niektoré údaje iba potvrdíte a iné Vás možno ešte k nejakej zmene inšpirujú.

Zobraziť článok

Hliníkové radiátory Xhénia

autor: red - 25. 02. 2010

Hliníkové radiátory sa začali vo väčšom sortimente predávať na slovenskom trhu v druhej polovici 90-tych rokov. Laickú i odbornú verejnosť prekvapili novým dizajnom, výrazne lepšími technickými parametrami (ako napríklad výkon, objem vody, rozmery,povrchová úprava 10-ročná záruka a podobne) a veľkou variabilitou.

Zobraziť článok

Projekty typového rodinného domu

autor: red - 09. 05. 2008

Užitočné informácie a odporúčania pre záujemcov o typový projekt rodinného domu.

Zobraziť článok

Financovanie výstavby rodinného domu prostredníctvom stavebného sporenia

autor: red - 19. 12. 2009

Bezpečný, výhodný a overený systém

Zobraziť článok

Solárny systém a ročné obdobia

autor: red - 19. 12. 2009

Základné pravidlo, ktoré sa viaže s využívaním tepelných solárnych systémov (systémy určené na ohrev; najčastejšie vody) je, že fungujú najefektívnejšie vtedy, keď svieti najviac slnka. Najviac tepla však potrebujeme práve v čase, keď slnko nesvieti, resp. svieti málo.

Zobraziť článok

Kompaktný plynový kondenzačný kotol s integrovaným nerezovým nabíjacím zásobníkom

autor: red - 03. 10. 2009

Vitodens 333-F (o výkonoch 13,0; 19,0 a 26,0 s normovaným stupňom využitia až 98 % Hs / 109 % Hi) je nový kompaktný plynový kondenzačný kotol pre vykurovanie a prípravu teplej vody v rodinných domoch a bytoch s minimálnymi nárokmi na priestor.

Zobraziť článok

Tepelné čerpadlá.

autor: red - 26. 09. 2009

Typy a výkonnosť tepelných čerpadiel

Zobraziť článok

Jednoduchá regulácia

autor: red - 03. 10. 2009

S novou generáciou obslužných jednotiek a regulácií pre nové kompaktné vykurovacie centrály na báze kotlov na olej, plyn alebo tepelných čerpadiel udáva Viessmann produktom Vitotronic trend k zvyšovaniu jednoduchosti a komfortu obsluhy vykurovacích systémov. Navigácia prostredníctvom menu je intuitívna a realizuje sa pomocou obslužného kríža, podobne ako na mobilných telefónoch.

Zobraziť článok

Výhrevnosť sporákov

autor: red - 26. 09. 2009

Technické riešenie sporákov určuje ich výkon a výhrevnosť.

Zobraziť článok

Druhy izolačných materiálov

autor: red - 09. 05. 2008

Hlavné vlastnosti izolačných materiálov

Zobraziť článok

Dodávka a montáž ústredného vykurovania pre rodinné domy.

autor: - 10. 04. 2006

Prevádzkové náklady na vykurovanie presahujú 10 % rodinného rozpočtu. Úlohou vykurovania je vytvoriť tepelnú pohodu v obytnom priestore pri pokrytí tepelných strát budovy.

Zobraziť článok

Plechová krytina so vzhľadom tradičnej škridle

autor: - 13. 03. 2010

Na plechové strešné krytiny sa laická verejnosť ešte stále pozerá veľmi kriticky vďaka procesu korózie, ktorý sa neodmysliteľne spája s pojmom plech a hlavne nie veľmi príťažlivým výzorom. Vďaka moderným výrobným technológiám a kvalitnému materiálu s ochrannými vrstvami a kamenným granulátom sme vlastnosti oceľového plechu zmenili na nerozoznanie od tradičnej škridly.

Zobraziť článok

stavebný slovník

autor: nd - 01. 05. 2007

často používané stavebné pojmy

Zobraziť článok

Dodávka a montáž obkladov a dlažieb

autor: red - 08. 03. 2006

Dodávka a montáž obkladov a dlažieb


Novinky
Menu


TOP ponuky


Novostavby


Prihlásenie